""
1
Пишите нам
Имя
Моб. тел
Cообщение
0 /
Previous
Next

Kampanija „Tausoti, rūšiuoti, perdirbti!“

Praėjusį mėnesį praūžė aštuntus metus skaičiuojanti iniciatyva – Europos atliekų mažinimo savaitė, kuri šiemet vyko lapkričio 19-27 dienomis ir buvo skirta pakuočių atliekų susidarymo prevencijai.

Šia proga VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“ (PTO) pristatė kūrybišką šviečiamąją kampaniją „Tausoti, rūšiuoti, perdirbti!“, kuria buvo siekiama parodyti atsakingo vartojimo, pakuočių atliekų rūšiavimo bei perdirbimo naudą. Skaičiuojama, kad Lietuvoje per metus buityje vieno gyventojo suvartotų gaminių pakuotės sveria per 50 kg, bet į perdirbimą nukeliauja vos ketvirtadalis šio kiekio. Todėl Europos atliekų mažinimo savaitė Lietuvoje yra reikšmingas žingsnis, siekiant šviesti visuomenę apie atsakingo vartojimo, gamtinių išteklių tausojimo svarbą, rūšiavimo bei perdirbimo naudą.

„Rugsėjo mėnesį mūsų užsakymu Lietuvoje vykdytos visuomenės nuomonės apklausos duomenys atskleidė, kad gyventojams labiausiai trūksta informacijos apie tai, kas toliau vyksta su išrūšiuotomis atliekomis (37 proc.), kokia yra atliekų rūšiavimo ir perdirbimo nauda (34 proc.). Tai paskatino mus inicijuoti kampaniją „Tausoti, rūšiuoti, perdirbti!“. Jos metu visą savaitę originaliais būdais ir veiklomis siekėme parodyti atsakingo vartojimo, rūšiavimo bei perdirbimo naudą“, – teigia kampanijos sumanytojų atstovas, VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“ valdybos vicepirminimas Aloyzas Gaudutis.

Specialiai kampanijai buvo sukurta originali meninė instaliacija (skulptūra), vaizduojanti rūšiuojamąsias atliekas, jų patekimą į tinkamos spalvos rūšiavimo konteinerius ir daiktus, pagamintus iš įvairių antrinių žaliavų. Šios skulptūros autorius – gerai žinomas menininkas Marius Audrius Puskunigis. Įspūdingo dydžio skulptūra buvo eksponuojama trijuose Lietuvos miestuose: Kaune lapkričio 21-22 d., Šiauliuose lapkričio 23-24 d. ir Vilniuje lapkričio 25-27 d.

„Pakuočių atliekų rūšiavimas yra paprastas ir veiksmingas būdas, padedantis į gamybą sugrąžinti tinkamas naudoti antrines žaliavas ir tausoti gamtinius išteklius bei energiją. Siekiant paraginti visuomenę aktyviau rūšiuoti pakuočių atliekas, prie meninės instaliacijos stovėjo informacinis stendas su naudinga informacija apie pakuočių atliekų žalą gamtai, apie tausojimo, rūšiavimo ir perdirbimo naudą. Be to, šalia meninės instaliacijos galima buvo fotografuotis, vyko daugkartinių pirkinių maišelių dalinimo akcija, socialiniame tinkle „Facebook“ ir pramoginėje radijo stotyje vyko žaidimai, kurių laimėtojai buvo apdovanoti vertingais, aplinkai draugiškais prizais, pagamintais iš meninėje instaliacijoje pavaizduotų perdirbtų medžiagų: popieriaus, plastiko ir stiklo“, – apie šviečiamąją kampaniją pasakoja A. Gaudutis.

Pagrindinis Europos atliekų mažinimo savaitės tikslas yra atkreipti visuomenės dėmesį į panaudotų pakuočių rūšiavimo ir perdirbimo svarbą. Taip pat informuoti, kaip šiek tiek pakeitus savo vartojimo įpročius, galima taupyti gamtinius išteklius ir mažinti susidarančių atliekų kiekį. Šia iniciatyva siekiama įtraukti įvairias visuomenės grupes, todėl visą savaitę vyko renginiai ne tik ES šalyse, bet ir už ES ribų. Iniciatyvos organizatoriai tiki, kad renginių gausa paskatino visuomenę susimąstyti ir suvokti, kad prie darnios, švarios ir harmoningos aplinkos kūrimo gali ir turi prisidėti kiekvienas.